POTREBUJETE PORADIŤ?
+420 606 221 220 info@ggpc.cz

Google Android

Ak si vyberáte tablet, jedná sa o úplne kľúčovú otázku, aký si zvolíte operačný systém. Treba si ujasniť, či zháňate zariadenia na zábavu, hry či púšťanie filmov. V tomto prípade je najvhodnejšie Android, pretože vo svojom známom obchode Google Play ponúka množstvo zábavných hier, ktoré sú veľmi často zadarmo. Tablety s Androidom sú tiež cenovo dostupnejšie, a ak ich chcete využívať primárne na počúvanie hudby a sledovanie filmov či videá, drahšie zariadenie by ste asi ani nevyužili. Buďte obozretní a sledujte verziu Androidu, čím bude novšie, tým lepšie, pretože bude obsahovať potrebné bezpečnostné záplaty. Sytém Android sa aktualizuje na novšie systém asi po dobu dvoch rokov.
0
od do
4699
Podľa ceny -
Filtrovať podľa parametrov
Výrobcovia
Stavy:

Google Android

Tablet Android a aktualizácie

Najnovšie sú tablety Android 7, ale ak máte tablet Android 6.0 alebo tablety s Android 5, nezúfajte, pretože je výrobcovia často aktualizujú. Tablety s Androidom sú užitočné zariadenia, ktorá sa vám hodí aj pre rýchly prístup k internetovému obsahu, pre čítanie elektronických kníh, sledovanie filmov a videí, prezeranie fotografií a mnohé ďalšie činnosti. Oproti notebookom a netbookom majú o poznanie menšie rozmery, čo sa odvíja od uhlopriečky displeja. Ide zároveň o jeden z hlavných faktorov pri výbere tabletu. Je veľmi dôležité, k čomu tabliet s Android budete chcieť používať, pretože naozaj celý rad funkcií sa odvíja práve od toho, aký operačný systém sa v tablete máte a aký ste si vlastne tablet kúpili. K tabletu môžete kúpiť celý rad príslušenstva, ktoré môžu ďalej rozšíriť funkcie a možnosti tabletu. Veľmi obľúbené sú doky s hardvérovou klávesnicou, ktoré v sebe tiež mnohokrát ukrývajú druhý akumulátor is rozširujúce konektorovú výbavou. Tablet android s klávesnicou vám v každom prípade ušetrí veľa práce.

Než začnete vyberať tablet s Android

Na trhu je v dnešnej dobe dostupná celá rada tabletov s Android, ktoré sa od seba na prvý pohľad líši napríklad len uhlopriečkou displeja. Tie najmenšie tablety začínajú na 6 palcoch, tie najväčšie potom končí pri hranici 13 palcov. Ideálny rozmer tabletu sa ale líšia v závislosti na potrebách užívateľa. Najčastejšie používané tablety sú s uhlopriečkou v rozmedzí 7 až 10 palcov. V poslednej dobe sa objavujú aj tabletofony čiže phablet. Ide o veľmi špecifickú kategóriu zariadení, ktoré sú na pomedzí medzi bežnými telefónmi a tablety. Uhlopriečka displeja sa u nich pohybuje okolo hranice 6 palců.Velkou rolu pri výbere tabletu s Android zohráva aj hrúbka a hmotnosť. Čím bude tablet väčší, tým horšie sa vám s ním bude manipulovať a vyššia hmotnosť po dlhodobom používaní prinesie nepríjemné bolesti rúk. Na väčšie tablety si kúpte stojan, alebo je nechávajte položené.

Procesor a tabliet s Android

Výkon tabletu sa vždy odvíja najmä od dobré optimalizácia systému na hardvér, od použitého procesora a veľkosti operačnej pamäte RAM. Najlacnejšie tablety dnes disponujú 512 MB RAM, stredná trieda potom väčšinou vsádza na 2 GB RAM a tie najvýkonnejšie modely ponúkajú 3 GBnebo 4 GB RAM.Při výberu nepodceňujte ani použitý procesor. Nie sú všetky štyri jadrá rovnaká. Napríklad ten čtyřjádrovýod Qualcommu alebo NVIDIA ponúka podstatne lepšie výpočtovej výsledky než obdobný typ od MediaTek alebo Rockchip. Výkonnejšie typy sú pochopiteľne tiež nákladnejšie na výrobu a to sa prejaví aj na vyššej cene tabletu.Pokud ide o značky, napríklad tablety Lenovo Android majú stále u užívateľov úspech pre svoju vysokú kvalitu.

Tablety Android a operačný systém

Operačný systém Android ponúka bohatú multimediálnu podporu najmä pre sledovanie filmov. V prípade Androidu je tiež základná podpora o niečo lepší, než napríklad u iOS. Tablet s Android je v tomto smere naozaj oveľa prístupnejšie, aplikácie môžete inštalovať cez obchod Google Play, ale aj priamo z pamäťovej karty. Systém Android vám umožní aj zložitejšie zásahy do systému, čo skúsení užívatelia určite ocenia. V Google Play okrem aplikácií a hier nájdete aj hudbu a knihy. Poteší vás aj český obsah, ako napríklad čítanie magazínov a kníh, ktoré je na tabletoch s Android veľmi pohodlné a veľmi ľahko si naň zvyknete.Můžete voliť tabliet s Android alebo Windows, pre tablety Android vs Windows zatiaľ stále platí vyššia obľúbenosť systému Android. Úplne novú skupinu tvoria aj hybridné tablety, ktoré v sebe asi najčastejšie kombinujú systémy Android a Windows v takzvanom v dual-bootu. U používateľov ale zatiaľ nie je príliš úspešný, za čo do značnej miery môžu najmä výrazne vyššie obstarávacie náklady.

Tablety s Android, batérie a jej výdrž

Pri výbere rozhodne nepodceňujte ani výdrž tabletu, teda na jeho batériu. Tá sa odvíja najmä od toho, čo všetko s tabletom budete robiť. Ak budete potrebné aktívne surfovať cez WiFi a dátové prenosy, sledovať filmy a počúvať hudbu, vybijete toto zariadenie oveľa rýchlejšie, než keď si budete iba čítať elektronickú knihu alebo si prezerať obrázky. Niektoré tablety ale dnes vydrží pri plnom zaťažení aj 10 až 14 hodín prevádzky. Lacnejšie zariadenia majú väčšinou výdrž oveľa nižšia, čo je dané najmä menšie kapacitou akumulátora a k tomu aj slabšie optimalizáciou zo strany výrobcu tabletu.

Dáta a pripojenie k internetu

Všetky druhy tabletov na trhu sú vybavené WiFi modulom au niektorých z nich sa môžete tiež stretnúť so slotom na použitie SIM karty, cez ktorú je potom možné využívať dátové prenosy zvoleného operátora. To asi najviac oceníte najmä v oblastiach, kde nie sú vôbec dostupné žiadne bezdrôtové siete. Tablety s Android sa pre prehliadanie internetu naozaj skvele hodí, preto sa pred ich nákupom oplatí najskôr popremýšľať, či budete tablety chcieť využívať s internetom kdekoľvek, alebo len pomocou WiFi. V tomto prípade si potom k cene tabletu nezabudnite pripočítať tiež finančnú čiastku za mesačný dátový paušál u vášho zvoleného operátora.

Príslušenstvo a možnosti rozšírenia pre váš tablet

K dnešným tabletom existuje aj na dokúpenie celý rad rôznych príslušenstva. Pre písanie e-mailov, dlhších textov a dokumentov napríklad iste veľmi oceníte externú klávesnicu. Niektoré sa dajú spárovať cez Bluetooth, iné sa s tabletom dajú prepojiť pomocou kábla. Môžete sa ale stretnúť tiež s klávesnicami, ktoré sú priamo napevno integrované v praktickom ochrannom puzdre, v ktorom potom môžete svoj tablet úplne bezpečne prenášať, čo mnohí ocenia najmä na častých cestách. K niektorým druhom tabletov s vybavením USB portom môžete tiež veľmi ľahko pripojiť ďalšie množstvo periférií, ako je myš, slúchadlami, Flash disk či 3G modem. Pri nákupe tabletu rozhodne nepodceňujte jeho ochranu. Na displej sa vám oplatí nalepenie fólie, ktorá ho spoľahlivo ochráni od častých a veľmi nežiaducich škrabancov. Môžete svoj model vybaviť aj fólií určenú na zadnú stranu tabletu. Tieto fólie bývajú často opatrené zaujímavým motívom, vďaka ktorému potom svoj tablet môžete pekne ozdobiť a zároveň aj výrazne odlišit.Při prenášanie sa vám určite oplatí investícia do puzdra.

Detské tablety

Tablety Android sú vhodné aj pre deti. Ďalšie detskú elektroniku ponúka napríklad aj značka GOGEN, konkrétne ide o výrobky, ktoré nájdete pod názvom GoGEN Maxipes Fík. K tabletom od Maxipsa Fíka sú k dispozícii na stiahnutie aj zaujímavé aplikácie. Ide o zábavné výukové aplikácie, ktoré napomáhajú deťom s poznávaním okolitého sveta, stimulujú ho kladným vzťahom k hudbe, dbajú o rozširovanie slovnej zásoby, učenie abecedy, čísel a počítanie, výučbou angličtiny, orientácia na ceste a učenie prvej pomoci alebo sa deťom venuje procvičovacími úlohy z logopédia. Pomocou zábavných hier, hádaniek, úloh, pexesá a obrázkov, ktoré sú doplnené o hlasového sprievodcu, si s tabletom poradí aj tí najmenší užívatelia. Všetky aplikácie sú potom v slovenskom jazyku a medzi detskými tablety je veľký výber rôznych modelov, veľkostí i farieb tabletov, ktoré vaše deti ocenia.

GoPay, Visa, ...
Nenechajte si ujsť akčné ponuky:

Doporučujeme zakoupit spolu se zbožím

)();*} )();*}