POTREBUJETE PORADIŤ?
+420 606 221 220 info@ggpc.cz

Herné notebooky

Herné notebooky sú veľmi populárne. Doby, kedy hráči len tak sedeli doma u stolného PC sú tie tam. Dobrý herný notebook sa v súčasnosti dá zaobstarať za rozumnú cenu. Ak si ale budete chcieť dopriať ozajstný výkon, je hlavnou otázkou, akú zvoliť konfiguráciu. Nadšené hráči súčasných hier chcú patričnú mobilitu, zahrať si počas dovolenky, na chate, u priateľov alebo kdekoľvek inde. Dostatočne výkonný herný notebook patrí v oblasti výpočtovej techniky k najnáročnejším na hardvér. Neplatí to len v stolných zostáv, ale práve aj pre herné notebooky. Ak sa rozhodnete investovať do herného notebooku, pomôže vám, keď si odpoviete na niektoré otázky.
0
od do
34999
Podľa ceny -
Filtrovať podľa parametrov
Výrobcovia
Stavy:

Herné notebooky

Herný notebook a jeho parametre

Treba si uvedomiť, pre aké hry herný notebook zháňate. Či ide o staršie hry alebo o hry aktuálnej. V druhom prípade je potrebné investovať o niečo viac finančných prostriedkov. Herné notebooky sú náročné vo všetkých aspektoch oproti bežným zariadením pre domáce použitie alebo kancelársku prácu. Ak hľadáte výkon a kvalitu, začínajte na úplne minimálnu hranicu 25 000 korún a vyššie. Veľkosť notebooku a jeho vzhľad je dôležité riešiť z pohľadu jeho mobility. Tu je asi najzaujímavejšie verziou 15,6 palcov, ale oveľa lepší herný zážitok si doprajete v podaní 17-palcovej obrazovky. Nešetrite ani na rozlíšenie, ktoré vám dopraje znamenitejšiu grafické stvárnenie v danej hre. Ideálne je Full HD 1920 x 1080 pixelov. Do celkovej kvality obrazu sa premietne tiež vonkajšia vrstva displeja, teda či je matný či lesklý. Pre vernejšie farby a prepracovanejšie kontrast sa hodia lesklá variant. Iným odlesky vadí siahnu radšej po matu.

Základom je grafická karta

Herný notebook môže mať klasický vzhľad alebo extravagantné a výrazné farby, to jeho kvalitu nijako neovplyvní. Veľkú rolu ale tvorí grafická karta. Vyhnite sa integrovaným verziám. U novodobejšej verzií sledujte parameter FPS, ktorý prezentuje počet snímok za sekundu a jeho vyššie hodnoty znamenajú lepšie herné zážitky. Veľmi dobrá je značka NVIDIA, napríklad model NVIDIA GeForce GTX 860 M. Veľmi dobré sú aj grafické karty od AMD . Za dostupnú cenu sú herné notebooky s kartami NVIDIA GeForce GT 555mm alebo AMD Radeon HD 6770. Ide ale o karty strednej triedy, vhodné skôr do multimediálnych notebookov. Začínajte u GeForce GTX 560M a AMD Radeon HD 6950. Získate tak veľmi dobrý výkon pri rozumnej spotrebe i cene. Vyšší výkon dopraje AMD Radeon HD 6970 a ešte výkonnejšie NVIDIA GeForce GTX 580M. Pre skutočných hranie ale hľadajte modely v podobe AMD Radeon HD 6990 Crossfire a NVIDIA GeForce GTX 580M SLI, ale čakajte závratnú cenu notebooku. Za to vás čaká ale výkon, ktorý vám dopraje až desktopová karta.

Srdcom herného notebooku je Procesor

Herný notebook vyžaduje dostatočne rýchly procesor. Úspech má herný notebook Intel. Základom pre herné notebooky je štvorjadrových procesor v modelových radoch Core i5 a lepšie Core i7, kde dosiahnete na vyššie frekvencie okolo 2,4 GHz až 3,4 GHz. V oblasti procesorov spoločnosť Intel zaujme svojimi procesormi z generácie SandyBridge. Herné notebooky takmer nemávajú procesor od AMD, ponúka malý výkon. Počet jadier procesora pre herné notebooky nie je najdôležitejšie, väčšina súčasných hier sa zameriava na výkon GPU, takže možno zvoliť dvoujádroči čtyřjádro. Štvorjadrový procesor je ale lepšie investíciou do budúcnosti. Hry budú väčší počet jadier určite plnohodnotne využívať. Dostatočný výkon za nižšiu cenu vám ponúkne ale aj klasický dvojjadrový procesor. Ako štvorjadrový procesor voľte Intel Core i7-2630QM s výkonom 2.0 až 2.9 GHz s dobrým kompromisom výkon versus cena. U dvojjadro stavte na najvýkonnejším Intel Core i7-2640M s výkonom 2.8 až 3.5 GHz.

Herný notebook a veľkosť operačnej pamäte

Dôležitým komponentom, ktorý má vplyv na rýchlosť vášho herného zariadenia je operačná pamäť čiže RAM s minimálnou hranicou 6 GB RAM DDR3, optimálne 8 GB a viac. Tu ale rozhoduje už vyššie obstarávacích nákladov. Veľkosť 4 GB RAM DDR3 má takmer v každý herný notebook a to je dostatočné aj pre herný notebook. Vzhľadom k nízkej cene operačných pamätí ale platí pravidlo, kedy viac je lepšie. Ideálne je zaobstarať si herný notebook so 4 GB RAM a potom v prípade potreby operačná pamäť dokúpiť. Naopak viac ako 8 GB je potom pre herné notebooky zbytočné.

Herný notebook a harddisk

Prevedenie pevného disku má vplyv na kapacitné nároky súčasných hier. Tie sa stále zvyšujú, preto počítajte s veľkosťou disku 750 GB a viac. Klasický HDD má mať minimálne otáčky 7 200 ot./min. a ak máte dostatok financií, vyberte si v SSD variante. Doprajete si rýchlosť aj komfort pri načítaní a tomu podobných procesoch. Rýchlosť harddisku ovplyvní načítanie uložených pozícií, ale nemá vplyv na iné časti hry. Potom je z tohto pohľadu asi jedno, či si zvolíte pomalý harddisk s 5400 ot / min, rýchlejší s 7200 ot / min alebo SSD disky s rýchlosťou blesku. Harddisk nemá vplyv na plynulosť hry. Ak vám nevadí dlhší načítanie, bude vám stačiť harddisk 5400 ot / min. SSD disky ale majú veľa výhod, ako naozaj tichý chod, skvelú rýchlosť, ale nevýhodou je práve vysoká cena.

Herné notebooky a displej

Herné notebooky môžu mať klasickú 15.6 palcovú veľkosť, alebo môže byť väčšia. Na hranie sa ale menšiu veľkosť nezaobstarávajte. Záleží najmä na rozlíšenie. Čím je vyššie rozlíšenie, tým výkonnejší komponenty, najmä v podobe GPU budete potrebovať. Rozlíšenie 1366 x 768 pixelov na 15.6 palcovom notebooku s kartou aspoň GTX 560M rozbehnete väčšinu hier is najvyššími detailmi. Vyššie rozlíšenie karta prestane stíhať. U 17ti palcového a väčšieho displeja s Full HD rozlíšením 1920 x 1080 pixelov už budú ťažkosti u náročných hier na najvyššej detaily bez GTX 580M alebo Radeon HD6990M. Rozlíšenie ale nemá cenu znižovať, pretože kvalita obrazu ide veľa dole aj v prípade znižovania detailov v danej hre.

Herný notebooku a ostatné komponenty

Zamerajte sa tiež na zodpovedajúcom počte portov, kam patria najmä USB 3.0 a HDMI. Pripájať sa dá aj rad periférií, ako herná myš, slúchadlá, joystick a ďalšie prvky. Zásadný je aj optická mechanika pre inštaláciu hry. V neposlednom rade je veľmi obľúbená podsvietená klávesnica, vďaka ktorej sa môžete s vysokým komfortom oddávať nočnému hranie bez akejkoľvek nutnosti obmedzovania. Herné notebooky si môže vziať všade so sebou. Okrem výkonu grafickej karty a procesora, veľkosti operačnej pamäte a pevného disku, si strážte aj na komfort pri samotnej hre. Vyberajte z notebookov s väčšou obrazovkou, ktorá vám vždy zaistí oveľa lepší hráčsky zážitok. Nevyhnutnou pozornosť venujte aj výberu zvukovej karty. Potom už stačí len dobre vybrať počítačovú hru. Herné stroje, na ktorých si tú najmodernejšiu hru vychutnáte ale nepatrí najlacnejšie herné notebooky. Variantom sú napríklad aj repasované herné notebooky.

Herné notebooky podľa značky

Špecializované herné notebooky zažívajú v poslednej dobe naozaj veľký rozmach. Vybrať ten najlepší herný notebook a ešte lepšie vybrať si kvalitný herný notebook lacno, nie je vždy jednoduché. Ponúka sa veľa akcií a výpredajov, kde možno zakúpiť lacné herné notebooky. Na poli obľúbenosti sa objavuje najviac ASUS herný notebook a herný notebook MSI. Úplne neopomenuteľný je ale aj herný notebook LENOVO, pretože táto značka si drží svoju špičkovú kvalitu. V tesnom závese obľúbenosti je herný notebook DELL, herný notebook ACER a herný notebook HP. Ak vám stačí štandardné kvalita zobrazenia, medzi najlepšie herný notebook do 15 000 korún možno zaradiť napríklad Asus F556UQ-DM309T alebo LenovoThinkPadEdge E560. Pokiaľ ide o najlepší herný notebook do 20 000 korún, tak je to Acer Aspire V15 NX.G66EC.001, potom HP ProBook 450 Z2Y64ES či ASUS ZENBOOK UX360CA-C4011T. Najlepšie herný notebook do 25 000 korún sa dá označiť HP PavilionGaming15-ak002 P3Z98EA alebo variantuAcer Aspire V15 NX.G66EC.005. Pátrajte napríklad u značiek LG, Acer, Asus, Lenovo, Apple i Dell.

GoPay, Visa, ...
Nenechajte si ujsť akčné ponuky:

Doporučujeme zakoupit spolu se zbožím

)();*} )();*}