POTREBUJETE PORADIŤ?
+420 606 221 220 info@ggpc.cz

Microsoft Windows

Pokiaľ si chcete užiť zábavu na väčšom displeji, miesto telefónov je dobré si zvoliť medzi modernými dotykovými tablety s Windows. Ovládajú sa podobne ako chytré telefóny, majú ale oveľa väčší displej pre oveľa komfortnejšie užívanie. Sú tiež super na cesty, či už vyrážate na služobnú cestu alebo na dovolenku. Tablety s Windows sú ľahké, nezaberú nám veľa miesta a zaistí nám neustály kontakt so svetom. Pri ich výbere je dobré sa zamerať na určité kritériá, aby potom vytvorený nový tablet zodpovedal presne našim predstavám. Nejde len o veľkosť tabletu a typ displeja zvoliť, ale aj o procesor, pamäť a výdrž batérie alebo Wifi či 4G / LTE.
0
od do
16000
Podľa ceny -
Filtrovať podľa parametrov
Výrobcovia
Stavy:

Microsoft Windows

Ako vybrať tablet s Windows

Než si vôbec začnete zo širokej ponuky vyberať, je dobré si ujasniť, na aké účely si tablet s Windows zaobstarávate a podľa toho potom najprv zvoliť vhodnú veľkosť. Ak vám bude slúžiť skôr pre prácu alebo na štúdium, bude častejšie položený na stole či v držiaku a nebudete ho toľko prenášať, potom sa vám bude veľmi pohodlnejšie pracovať s o niečo väčšími tablety s Windows . Môžete si rovno zaobstarať aj klávesnicu. Na trhu sú v ponuke aj puzdra s vstavanou klávesnicou, s ktorými sa vám bude dobre písať. Pokiaľ chcete naopak tabliet skôr prenášať a brať si ho na cesty, zvoľte radšej menšie uhlopriečku, aby vás pri jeho držaní neboleli ruky. Pre použitie v aute sú veľmi dobré špeciálne držiaky na tabliet, ktoré sa dajú ľahko pripevniť v aute na opierku.

väčšia tablety

Tablet s uhlopriečkou nad 8,5 palcov je ideálny pre prácu a na štúdium, ak bude častejšie niekde položený. Na podobné účely sa hodí aj praktický tablet s uhlopriečkou 10 palcov. Väčší displej prináša aj väčšie pohodlie pri práci s externou klávesnicou. Veľmi dobre ho môžete používať aj pre zábavu. Napríklad sledovanie filmov na väčšej uhlopriečke určite poteší aj deti. Veľkou výhodou moderných tabletov je silný výkon, ktorý umožňuje hrať aj tie najnovšie hry. Tablet s Windows vie navyše to, čo vie bežný smartphone . Je možné ho využívať na rôzne aplikácie ako, mapy, sociálne siete či sledovanie Youtube, proste na všetko, na čo ste zvyknutí v digitálnom svete. Ak vás neuspokojí veľkosť uhlopriečky 8,5 a 10 palcov, možno si zvoliť napríklad 11 alebo 13 palcov. Medzi najobľúbenejšie tablety radíme tie s uhlopriečku okolo 7, 8 a 10 palcov. Potom voľte operačný systém, tablety Windows vs Android či iOS.

menšie tablety

Menšie tablety sa viac hodí na pracovné a obchodné stretnutia, služobné cesty a dovolenku. Ľahko sa dajú schovať do každej tašky a kabelky, kde nezaberú veľa miesta. Lepšie vyhovujú malým detským rúčkam a deti sa s tabletom ľahko zabaví. Menšie tablety s Windows sa pohybuje vo veľkosti okolo 6, 7, 8 alebo 8,5 palcov. Sú veľmi ľahké a pritom s nimi môžete vykonávať všetko, čo s veľkými tablety. Bežne surfovať po internete, počúvať muziku, čítať e-book, fotiť alebo chatovať na sociálnych sieťach. Možno sa tieto menšie tablety úplne nehodí pre pravidelné hranie hier, ale stále je to väčší displej ako na mobile. Sú ale skvelým pomocníkom na cesty, napríklad aj pri písaní poznámok. Okrem veľkosti, váhy, vzhľadu a značky je treba vyberať aj podľa operačného systému ako tablet s Windows alebo Android. Rozhodovanie medzi tablety Windows vs Aneroid vám poradíme. Potom sa tiež rozhodnite, či chcete tablety s Windows 10, Windows 8 a ktoré vám budú najviac vyhovovať.

Tablety s Windows alebo Aneroid či iOS

Stále najrozšírenejšie sú tablety s operačným systémom Android a je ich veľká rad na výber. Tiež obchod Google Play od Androidu ponúka možnosť stiahnutia mnohých užitočných a zábavných aplikácií a hier. Vďaka prevzatým aplikáciám ale môžete naraziť na problémy s rýchlosťou tabletu a nekorektné funkčnosťou aplikácií vo vašom zariadení, lebo sa modely líšia. Priaznivci značky Apple sa prikloní k operačnému systému iOS, najmä zo zvyku. Pri viacerých zariadeniach, ako je notebook či smartphone a potom aj tablet so systémom iOS, medzi všetkými zariadeniami je vždy výborná konektivita. Aplikácia v markete Appstore sú podobné, ako u Androidu s dokonca sa k nim dostanete aj o niečo skôr. Tu je vyššia cena a občas zložitejšie presúvanie dát do iných zariadení vďaka operačnému systémom iOS. Operačný systém Windows sa výrazne líšia a nie je zatiaľ toľko rozšírený. Má dlaždicový Metro dizajn, menší výber aplikácií a hier. Najobľúbenejšie aplikácie i sa veľa ďalších ale pre tablety s Windows stiahnete. Tablety s Windows majú obrovskú výhodu najmä pri práci. Môžete ich ľahko premeniť v notebook vďaka možnosti inštalácie PC programov a kancelárskych balíčkov. Možno tiež ľahko zaobstarať externú klávesnicu.

Tablety s Windows a typ displeja

Displej tabletu s Windows voľte tak, aby sa vám dobre pracovalo aj v horších svetelných podmienkach. Môže ísť napríklad o kvalitu sledovaných filmov a dobré zobrazenie farieb. Voľte kvalitné prístroje s dobrými pozorovacími uhlami. Najlepšie zobrazovanie poskytne technológia AMOLED, Super AMOLED, IPS LCD a RETINA. Technológia AMOLED aj Super AMOLED ponúka super kontrasty a verné farby. Tu je čierna naozaj rýdzo čierna. Majú rýchlu odozvu a skvelé pozorovacie uhly i pri čítaní na slnku. Super AMOLED má ešte lepšiu odozvu, väčší jas, jemnejšími prechody zobrazenie a dotykové senzory zabudované priamo do displeja. U AMOLED farby rýchlejšie vybledávají. IPS LCD má dobré pozorovacie uhly a čítanie na slnku nie je problém. Hlavnou výhodou je úspornosť na spotrebu energie. Displej RETINA je v podstate IPS LCD displej, ako je u zariadení značky Apple. Má podobnú kvalitu a vysoké rozlíšenie.

Tablety s Windows a rozlíšenie displeja

Pri výbere nezabudnite rozlišovacej schopnosti displeja. Práve podľa rozlíšenia spoznáte, ako bude obraz ostrý. Čím viac zobrazovacích bodov čiže pixelov displej má, tým má aj väčšie rozlíšenie a tým aj lepšiu ostrosť. V súčasnej dobe majú tablety väčšinou rozlíšenie na spodnej hranici okolo 480 x 800 pixelov a horná hranica sa pohybuje na 2560 x 1600 pixeloch. V dnešnej dobe sa už objavujú aj modely s ultravysokým rozlíšením, čo je 2732 x 2048 pixelov, kde si užijete vysoko kvalitné sledovanie filmu. Výber vysokého rozlíšenia je prospešný pre zdravie vašich očí. Pre dosiahnutie určitej kvality a FULL HD zobrazenie sa odporúča u malých tabletov aspoň rozlíšenie 1024 x 720 pixelov au väčších tabletov minimálne 1920 x 1080 pixelov.

vybavenie tabletu

Tablety majú rozdielne parametre procesora, vnútornej pamäti aj RAM pamäte. Procesor určuje výkon tabletu, je potrebné sledovať počet jadier, alebo aj lepšiu grafiku pre hráčov hier. Nepodceňte interná pamäť, ktoré potrebuje tabliet dostatok, aby potom pojal v hojnej miere multimédiá. Pamäť RAM má obvyklú kapacitu od 512 MB do 4 GB. Základné tablety mávajú 1 GB a tá stredná od 2 GB. Čím má tablet rýchlejší procesor a vyššiu pamäť, tým lepšie. Je potom ale treba počítať aj s vyššou cenou. Dôležitá je aj výdrž batérie a vybavenie ako HDMI vstup, GPS modul či fotoaparát. Ak sa máte tablet vydržať niekoľko hodín to je úplné minimum, vyberajte starostlivo. Najlepšou voľbou sú tablety s výdržou viac ako 10 hodín a často dosahujú kapacity batérie aj vyše 18 hodín. Hodí sa aj zásoba energie v podobe powerbanky.

Tablety Windows LTE

Či si zvládnete si vystačiť s WiFi alebo stavíte na 4G / LTE superrýchly internet v tablete, je na vás. Ak neužívate každý deň internet a nemusíte neustále kontrolovať e-maily a sociálne siete, potom vystačíte s tabletom s možnosťou pripojenia k sieti WiFi, čo ide aj na mnohých verejných miestach. Ak chcete byť vo svete internetu nonstop a využívate ho kvôli práci, kúpte si tablet s dátovým pripojením cez operátora. Stačí len vložiť SIM kartu as 4G / LTE superrýchlym pripojením ste na sieti. S termínom 4G čiže LTE ste sa asi stretli. Správne je označenie LTE a ide o vysokorýchlostné internet. LTE je skratka pre vysokorýchlostné internet s technológiou LTE a nadväzuje na 3G sieť s vylepšením. Vybavené tablety Windows LTE internetom možno sťahovať dáta rýchlosťou až 225 Mb / s alebo uploadovať rýchlosťou 57,6 Mb / zv závislosti na dobrej kvalite signálu a vašom operátorovi. Prechod z 3G na LTE dáva plynulosť načítanie a nižšie latencie, teda oneskorenie pri surfovaní po internete.

GoPay, Visa, ...
Nenechajte si ujsť akčné ponuky:

Doporučujeme zakoupit spolu se zbožím

)();*} )();*}