Filtrovať podľa parametrov
Výrobcovia
Stavy:

Notebooky

Názov notebook pochádza pôvodne z anglického označenia pre poznámkový blok. V dnešnej dobe sme sa totiž od onoho ručného písania ceruzkou presunuli k elektronickému zápisu, ukladanie dát i k elektronickej komunikácii. Niekedy tiež túto čarovnú skrinku, ktorá sa stáva naším neodmysliteľným spojencom pri každodennej činnosti, nazývame tiež laptop. Názov pochádza z anglického na kolenách, pretože práve tento počítač takto používať možno veľmi ľahko. Pracovať s ním doslova na kolenách a to kdekoľvek, možno pomerne ľahko. Ide vždy o označenie pre prenosný počítač. Dnešné notebooky používame na rovnaké úlohy, ako dnešné ešte viac lacné stolové počítače, ktoré poznáme pod názvom desktopy.

Notebooky

vybavenie notebookov

Notebooky majú v sebe zabudované dôležité komponenty, ktoré nám hravo poskytujú porovnateľné funkcie, ako nám umožňujú komponenty stolných počítačov. Treba si však ujasniť, že komponenty notebookov a desktopov nie sú vzájomne zameniteľné. V rôznych notebookoch sú tiež rôzne komponenty a nelíši sa od seba len cenou a farbou, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, ale najmä svojim vybavením. Každý notebook je potom inak výkonný a dokáže zvládať iné úlohy.

druhy notebookov

Ak sa chcete vyznať aspoň v základnom členení notebookov, je potrebné si uvedomiť, že napríklad herný notebook určený na dnešné dosť náročné počítačové hry musí mať veľký výkon a určite do neho budete musieť viac investovať. Pre tých, čo sa momentálne stretávajú s finančnou stránkou veci, môžu byť výbornou voľbou aj repasované notebooky. Ak často cestujete a napriek tomu svoj pracovný nástroj potrebujete mať neustále so sebou, určite oceníte malé a skladné rozmery, ktoré vám zaručia mini notebook. V poslednej dobe sú veľmi obľúbení všetky interaktívne skrinky, či už u mobilných telefónov, obrazoviek či počítačov. Dotykový notebook je potom výbornou voľbou pre milovníkov interaktívnych dotykových displejov. Kancelárske notebooky dokážu zvládať všetku základná činnosť, ktorá je v kanceláriách potreba.

Čo sa skrýva vnútri notebooku

Každý notebook používa vlastné typy vnútorných portov a vonkajšie porty sú tu rovnaké, ako ich poznáme u stolových počítačov. Všetky komponenty v notebookoch sú presne miniaturizované a optimalizované každému notebooku na mieru. Ide o hľadisko príkone, fyzických rozmerov, ale aj hmotnosti. Dnešné notebooky tiež používajú na zobrazovanie všetkého, čo potrebujeme zobraziť aj zabudovaný LCD displej. Ide o optickú mechaniku v podobe tenkej slim DVD mechaniky. A ako sme spomenuli vyššie, notebook určený na súčasné počítačové hry si žiadajú aj viac komponentov vo vyššej kvalite. Preto hľadajte aj akčné lacné herné notebooky, pretože aj taký nadupaný herný notebook lacno zaobstaráte s trochou trpezlivosti a šťastia.

štandardy notebookov

Dnešným štandardom pre pamäť RAM je najmä SO-DIMM modul, ďalej potom procesor vo verzii "mobile" disponujúci optimalizovanou spotrebou a variabilné pracovnou frekvenciou, a v neposlednom rade aj klávesnica, ktorá je takzvane Nízkozdvihový. Ďalej sa ako vstupné zariadenie u dnešných notebookov väčšinou používa touchpad, bez ktorého si to už asi ani nevieme predstaviť. Pre mnoho ľudí je ale ešte stále úplne následne neprekonateľnou myš, s ktorou sa oveľa lepšie a rýchlejšie pracuje. K tomu je dobrou pomôckou tiež externej klávesnice, ktorú ho môžete pripojiť cez USB port.

Cenovo dostupné notebooky

Notebooku sú pre nás v dnešnej dobe úplne nepostrádateľnými. Našťastie sa stále sprístupňuje aj ich cena pre širokú verejnosť. Lacné notebooky postačí všetkým bežným užívateľom, ktorí ich používajú na tie bežné úkony, ako sú kancelárske práce, posielanie emailov, vytváranie textových súborov a tabuliek a prezeranie webových stránok. Môžete s nimi aj hravo surfovať na sociálnych sieťach. Pri troche hľadania a šťastia sa tiež dajú mnohokrát zaobstarať aj v rôznych akciách a tak máte možnosť kúpiť váš nový notebook lacno. Tie najlacnejšie notebooky hľadajte aj u nás. Viete, čo je výborná vec? Ide o notebook s podsvietenou klávesnicou. Akonáhle ho raz budete mať, nikdy už nebudete chcieť iný.

Stolný počítač versus notebook

V súčasnej dobe už nie je cenový rozdiel medzi stolným a prenosným počítačom tak markantný. Je to jedna z veľkých výhod, ktorá čoraz viac nahráva práve notebookom. Môžete si ho jednoducho kamkoľvek zobrať so sebou. Výrazne tak stúpa záujem práve o notebooky. Ak máte radi štatistiky, v Českej republike sa prvýkrát predalo viac notebookov než stolných počítačov už v roku 2007. Celosvetovo k tomuto zlomu potom došlo potom v treťom štvrťroku 2008. Aj naďalej však v tomto smere platí, že u notebookov je stále vyššia cena za menší výpočtový výkon. Napriek tomu ide o nepostrádateľného pomocníka, ktorý všade cestuje s vami.

Čo si zaobstarať k notebooku

Okrem už spomínanej myši a externej klávesnice nie je nič jednoduchšie, než si u svojho pracovného stola k notebooku pripojiť poriadny monitor, u ktorého sa vám bude lepšie pracovať. Pretože majú dnešné notebooky poriadny výkon a radi sa prehrievajú, bude sa vám stopercentne hodiť tiež chladiace podložka pod notebook. To je úplne kľúčová vec, ktorá predĺži jeho životnosť. Ak sa vám bude váš notebook stále prehrievať, nie je to nič príjemné. Budete sa u neho tiež celkom potiť, najmä keď ho budete mať na kolenách. Chladiaca podložka pod notebook je nepostrádateľná vec.

Obal na notebook

Ak budete váš notebook často prevážať do školy, do práce, na služobnú cestu, na chatu či chalupu, alebo bez neho nemôžete odísť ani na dovolenku, musíte mať bezpodmienečne obal na notebook, ktorý ho ochráni nielen pred poškriabaním, ale aj pred nárazom a ďalším poškodením, ktoré môže byť aj nevratné. Na obchodné stretnutia a na pracovné rokovania vám tiež nesmie chýbať taška na notebook, ktorá v dnešnej dobe nemusí byť nijako rozmerná a môže mať zároveň pekný dizajn. Taška na notebook môže byť v rôznych farbách aj dizajnoch, môže byť dámske i pánske a nájdete naozaj aj luxusné kúsky. Na cestovanie sa vám bude hodiť aj taška na notebook, kam dáte aj nabíjačku, myš či externú klávesnicu a veľa ďalších nutnosťou, ktoré potrebujete mať so sebou.

Ako vybrať notebook

Ako vybrať notebook premýšľa tí, čo ho kupujú prvýkrát, ale aj tí, čo takzvane obnovujú svoj vozový park. Notebooky alebo laptopy sú dnes najčastejšie podobou počítačov. Čím ďalej viac bežných užívateľov upúšťa od desktopov, teda stolových počítačov a požadujú mať prístroj, ktorý môžu veľmi ľahko prenášať kamkoľvek je treba. Bez notebooku a dnes už aj všadeprítomného Wi-Fi pripojenie si dnešný život mnohí používatelia ani nedokážu predstaviť. Ide o pracujúci i študentov, pre ktorých je notebook pre študentov už nepostrádateľná pomôcka na základnej škole.

zaujímavý trend

Veľmi zaujímavý je aj fakt, že aspoň tretina všetkých domácností používa svoj notebook ako neprenosný počítač. Notebook síce stojí stále na jednom mieste, ale rodina jeho potenciál naplno vlastne ani nevyužíva. Pritom ešte stále stolové počítače vyjdú o niečo lacnejšie. Ide asi o onen pocit, čo keby náhodou bolo treba s ním niekam ísť. Ak svoj počítač chcete aspoň občas niekam prenášať alebo s ním proste len tak relaxovať na kolenách na gauči, notebook je jasná voľba.

Notebook do domácnosti pre domáce používanie

Budete surfovať po internete, sledovať spravodajstvo, posielať e-maily, diskusné fóra, zjazdiť facebook a iné sociálne siete, pozerať na filmy a hrať jednoduché hry? Ak áno, nemusíte hneď míňať tie desiatky tisíc za veľmi drahý a skvele vybavený herný notebook . Ak svoj počítač používate na jednoduchú relaxáciu a skôr zábavu, môžete sa úplne bez obáv riadiť aj jeho cenou. V súčasnej dobe aj ten najlacnejší notebook zvládne napríklad aj prehrať video, s prehľadom zobraziť webový prehliadač a rozhýbať tie jednoduchšie webové hry. Pokiaľ z domácnosti s notebookom jednoducho nikam necestuje, netreba sa ani zaoberať jeho odolnosťou ani vyššou hmotnosťou prístroja. Naopak si môžeme dopriať väčší displej, čo môže byť napríklad aj uhlopriečka 17 "a takto si môžeme spríjemniť relaxáciu pri počítači. Spomínaná uhlopriečka nám tiež urobí na notebooku miesto pre veľmi príjemnú a užitočnú numerickú klávesnicu.

Notebook do školy, pre štúdium a školské projekty

Študentské notebooky sú dnes nutnosťou. Ťažko dnes nájdeme niekoho, kto nemá vlastný notebook pre študentov. Ceny prenosných počítačov našťastie stále klesajú, takže nie je žiadny veľký problém zaobstarať lacný jednoduchý notebook nielen pre stredoškoláka, ale aj pre žiaka základnej školy. Študenti na svojom notebooku väčšinou hľadajú na webových stránkach zdroje informácií, píšu rôzne projekty, referáty a seminárne práce, ale samozrejme sa tiež budú zaujímať aj o vlastné zábavu. Snáď žiadny s dnešných mladých nie je bez účtu na niektorej zo sociálnych sietí. Výkonnostne sa notebook pre študenta nijako výrazne nemusia líšiť od notebooku pre domácnosť. Pár rozdielov tu ale predsa len nájdeme. Študenti s notebookom neustále cestujú, a preto je viac než žiaduca zaobstarať omnoho ľahší notebook, ktorý sa jednoducho neprerečie. Tu postačí uhlopriečka 15 ". Dôraz dajte aj dizajnu, študent na ňom bude svojej práce prezentovať, preto musí byť notebook pre študentov jednoducho pekný.

Herný notebook pre náročné hry a grafiku

Notebooky pôvodne vznikli hlavne pre pracovné účely. Časy sa ale menia. Ak ste prepadli kúzlu počítačových hier, alebo napríklad často pracujete s grafikou, onen základný notebook vám iste stačiť nebude. Notebooky určené pre štúdium a domácnosť nie sú vybavené samostatnou grafickou kartou a využívajú iba grafický čip v procesore. Herné notebooky používajú dedikovanou, alebo tiež diskrétne grafickú kartu. Tá má vlastné jadro aj pamäť. Tak je možné docieliť správneho výkonu. Moderné hry výkon extrémne vyžadujú. Herné notebooky sú síce o niečo drahšie ako všetky základné modely, ale keď nebudete investovať, veľmi si nezahráte. Pokiaľ si na hernom notebooku pustíte moderné počítačovú hru, budete nadšení. Herné notebooky sa už dnes nenechajú zahanbiť ani dizajnom. Hľadajte štýlové notebooky s podsvietenou klávesnicou as netradičné konštrukciou i tvarom. V akciách sa sústreďte na lacné herné notebooky.

Profesionálny notebook určený pre každodennú prácu

Pracovné prostredie je úplne iná parketa. Pracovný notebook má často plniť úlohu prenosného pracovného nástroja au profesijných notebookov toto kritérium našťastie zo sveta ešte nezmizlo. V podnikovej sfére sú tieto profesionálne notebooky v dnešnej dobe veľmi žiadané. Obchodní zástupcovia a manažéri si profesionálny notebook berú sebou na rokovania a študenti vysokých škôl s nimi zasa často cestujú na stáže. Plnohodnotný pracovný notebooku má slušný výpočtový výkon, poradí si s tabuľkami i ďalšími analytickými nástrojmi. Musí mať tiež kvalitné najlepšie kovovú konštrukciu, ktorá vašim dátam poskytne naozajstné bezpečie počas cestovania. Nechcete predsa na služobnej ceste stratiť drahocenná dáta tesne pred prezentáciou. Na cestovanie sú ideálne notebooky do uhlopriečky 15 ". Zistite si i kvalitu servisu, na ktoré si seriózne výrobcovia naozaj zakladajú.

Dotykové notebooky vhodné pre kreatívne prezentácie

V pracovnom prostredí ale môžeme miesto vysoko odolných notebookov nájsť aj iné vychytávky. Ak často komunikujete s inými ľuďmi, predvádzate im často svoje prezentácie, kalkulácie, návrhy a výtvory, robte to jednoducho efektne. V tomto prípade je pre vás ideálnou voľbou notebook s dotykovým displejom. Všetci tí aktívna študenti, grafici, projektanti, fotografi či výtvarníci a ďalší kreatívni ľudia často využívajú svoj počítač k vlastnej prezentácii, aby sa proste predviedli. Profesionálne a špeciálny notebook určený na prácu, ale aj zábave a hlavne k prezentovanie je notebook, ktorý je skôr malý, ľahký a tiež veľmi kompaktný, aby sa vám vošiel do elegantnej tašky či kabelky. Mnoho z týchto dotykových notebookov je vybavené tiež plne otočným displejom, z ktorého rýchlosťou blesku urobíte aj tablet, ktorý ľahko postavíte na stôl rovnako ako kalendár. Proste ak viete, čo má táto pomôcka vedieť, určite už viete, ako vybrať notebook.

Notebooky podľa značky

Tu sme na tenkom ľade. Každý užívateľ totiž preferuje inú značku. Niekto nedá dopustiť na tradičné a v celku luxusnú značku Lenovo notebook, často používaný Asus notebook alebo tradičné HP notebook, inému je zase úplne jedno, či má doma MSI notebook, používa Acer notebook alebo si zakúpi DELL notebook. Iná sorta užívateľov sú ale milovníci nahryznutého jablka. Ide o prestíž a fantastický pocit pri užívaní. Onen preslávený APPLE notebook je proste pre fajnšmekrov a jeho cena vám pri jeho užívaní nebude pripadať ani vysoká. On je totiž jednoducho úplne jedinečný a iný. Čo si ale vyberiete, je len na vás.

GoPay, Visa, ...
Nenechajte si ujsť akčné ponuky:

Doporučujeme zakoupit spolu se zbožím

)();*} )();*}