POTREBUJETE PORADIŤ?
+420 606 221 220 info@ggpc.cz

Kancelárske notebooky

Kancelárske notebooky sú medzi užívateľmi stále viac obľúbené. Je to najmä vďaka ich perfektnej mobilite a v dnešnej dobe už aj ich prijateľnej cene. Všetky tie pracovné notebooky, netbooky a mini notebooky sa v dnešnej dobe stali úplne nenahraditeľným pracovným nástrojom. Sú nevyhnutné pre všetky vysoko postavené manažérov, obchodníkov, grafiky, programátorov, administratívnych pracovníkov i študentov. Pracovné notebooky čím ďalej viac začínajú vytláčať klasická stolové PC, ktorá sa predtým používala takmer všade. Každý z užívateľov má úplne odlišné potreby, čomu musí zodpovedať aj výbava, ktorú daný kancelársky notebook disponuje. Preto sa aktuálne vyrába notebooky do kancelárie v mnohých variantoch i veľkostiach.
0
od do
34999
Podľa ceny -
Filtrovať podľa parametrov
Výrobcovia
Stavy:

Kancelárske notebooky

Keď vyberáme notebook

Pre niekoho je dôležitý vysoký herný výkon, pre iného kvalitný displej či kvalitná klávesnica, ďalší užívateľ zasa môže pre zmenu vyžadovať, aby mal jeho pracovný notebook najmä veľkú výdrž. Mnoho ľudí si kancelárske notebooky vyberá aj podľa dizajnu. Všeobecne možno notebook na kancelárske práce rozdeliť na lacné notebooky, kam sa radí najmä mini notebooky a netbooky . A cenovo náročnejšie multimediálne a herné notebooky, ktoré veľmi často disponujú oveľa lepšou výbavou a používajú tie najmodernejšie, inovované technológie, ktoré potom dokážu doceniť najmä vývojári, projektanti, grafici, IT technici a programátori.

Prečo vybrať kancelársky notebook

Ak práve plánujete, že si kúpite nový kancelársky notebook, mini notebook alebo netbook, potom si musíte najprv určiť, prečo si vybrať kancelársky notebook, ktorý sa vám páči. Či ho budete najviac používať len ako notebook na kancelárske práce alebo či si na ňom občas budete chcieť prehrávať napríklad filmy alebo zahrať nejakú počítačovú hru. Naozaj nároční hráči si kupujú skôr herné notebooky s vysokým grafickým výkonom. Pre bežné kancelárske práce vám potom postačí lacné notebooky alebo menej výkonné notebooky. Ďalšou vhodnou variantou je netbook alebo mini notebook. Sú užšie, menšie, ľahšie, mobilnejší, dobre sa prenáša a sú vhodné na cesty. Výhody kancelárskeho notebooku sú mnohé. Podľa tohto kritéria je potom možno rozdeliť do troch hlavných kategórií.

Netbooky či mini notebooky

Netbooky sú vlastne miniatúrne notebooky. Netbooky a mini notebooky sú vhodné najmä pre tých užívateľov, ktorí často cestujú a neustále prebiehajú z miesta na miesto. Tieto pracovné notebooky patria medzi tie cenovo dostupnejšie. Svojim užívateľom ponúka síce malý výkon, ktorý je pre administratívu dostačujúca, ale aj malé rozmery a nízku cenu. Počítať musíte u mini notebooku s malou klávesnicou a malým displejom, treba s veľkosťou displeja 9 či 10 palcov, s rozlíšením 1024 x 600 a 1024 x 768 pixelov. Pixely sú obrazové body a platí priama úmera. Čím viac obrazových bodov váš displej dokáže zobraziť, tým kvalitnejší bude obraz. Pre dokonalú kvalitu obrazu preto voľte displej s vysokým rozlíšením. Mini notebook is adaptérom má často do 1,5 kg a hodí sa pre častý transport. Jeho nízky výkon postačí pre nenáročných úkony, k používaniu kancelárskych aplikácií, vyhľadávanie na internete a na internetovej komunikácii.

Lacné pracovné notebooky

Bežné lacné notebooky majú najčastejšie 15 palcov a sú to pracovné notebooky s LED podsvietením. Ich rozlíšenie sa pohybuje okolo 1280 x 800 a 1600 x 900. Ak si vyberiete Full HD rozlíšenie 1920 x 1080, budete mať ten najlepší dostupný obraz. Tieto typy notebooky do kancelárie majú zvyčajne dvojjadrové procesory, sú vybavené pevnými diskami s veľkou kapacitou a často tiež disponujú vlastnou alebo integrovanú grafickú kartu, ktorá môže mať pamäť až 4 GB RAM. Notebook na kancelárske práce využijete k stredne náročným úkonom, k práci v menej náročných programoch, pre internetovú komunikáciu a k multimediálnej zábave. V tejto kategórii je možné menovať pracovné notebooky s HDMI výstupom, ktoré vám umožní sa pripojiť notebook k televízoru pomocou kábla. Môžete tak sledovať filmy, domáce videá a fotografie nahrané na disku aj na veľkej televíznej obrazovke. Často majú aj TV tuner pre prijímanie digitálneho signálu DVB-T.

Multimediálne či herné notebooky

Multimediálne a potom aj herné notebooky moc medzi kancelárske notebooky neradíme. Napriek tomu sú pre niektoré profesie programátorov či projektantov nevyhnutné. Multimediálny herný notebook má dostatok operačnej pamäte, rýchly pevný disk alebo pevný disk typu SSD. Kvalitná grafická karta už nie je integrovaná a tieto notebooky do kancelárie majú vysoko výkonné štvorjadrové procesory. Preto sú potom multimediálne a herné notebooky plnohodnotnou náhradou stolného počítača. Ide o ťažšie a väčšie pracovné notebooky, ktoré majú najčastejšie 17 palcov, preto sa potom ale o niečo horšie prenáša. Nejde už ale o lacný notebook na kancelárske práce. Za moderné notebooky s štvorjadrovým procesorom vybavené 8 GB operačnou pamäťou potom často zaplatíte aj dvojnásobnú sumu ako za dva bežné kancelárske notebooky.

Ako je to so značkami

Ak hľadáte kvalitné notebooky na bežné použitie, vyskúšajte notebooky HP, Acer či Asus . Vysoko výkonné pracovné notebooky potom vyrába spoločnosť Alienware a veľmi známe sú herné notebooky MSI. Nemožno nespomenúť aj ultraprenosné notebooky, kedy ide často o 13ti palcové notebooky s vyšším výkonom než klasický pracovný netbooky a mini notebooky, ale menej výkonné ako sú multimediálne herné notebooky. Výhody kancelárskeho notebooku tohto typu sú najmä vo veľmi dlhej výdrži batérie. Takéto pracovné notebooky ponúka potrebné Asus, Acer, alebo napríklad Lenovo, ktoré patrí k špičkovým výrobcom.

Notebooky do kancelárie a výbava

Notebooky do kancelárie sa líšia veľkosťou aj rozlíšením obrazovky. Typ procesora sa delia podľa počtu jadier, stupňa frekvencií a vyrovnávacou pamäťou. Líšia sa aj typom a kapacitou operačnou pamäťou RAM. Väčšinou ide DDR2 alebo DDR3 v rozmedzí od 1 do 8 GB RAM. Tie najmodernejšie kancelárske notebooky môžu mať aj RAM cez 16 GB. Pre bežné úkony stačí 2 GB RAM. Rôzny je aj typ a výkonom grafickej karty. Ide buď o dedikovanou grafickou kartou od ATI alebo NVIDIA s vlastnou pamäťou od 512 MB do 2 G alebo potom o integrovanú grafickú kartu Intel HD s mnohými obmedzeniami. Pracovné notebooky s grafickou kartou Intel HD prehrá filmy v HD kvalite, ale nezahráte si napríklad náročnú hru.

Typ a kapacita pevného disku

Líšia sa aj typ a kapacita pevného disku. HDD, teda hard disk drive sa pohybuje od kapacity 40 GB až do niekoľkých TB a líšia sa v počte otáčok za minútu. Čím viac má disk otáčok, tým je rýchlejší. Klasické kancelárske notebooky, mini notebooky a netbooky používajú harddisky s 5 400 ot / min. Tie najvýkonnejšie potom využívajú pevné disky rotujúce rýchlosťou 7 200 ot / min. SSD potom patrí k najrýchlejším pevným diskom.

Kancelárske notebooky a výdrž

Kancelárske notebooky, mini notebooky a netbooky majú tiež rozdielnu výdrž batérie a tá súvisí práve s výbavou. Herný a výkonnejšie bežné kancelárske notebooky môžu disponovať grafickou kartou s náročnou spotrebou a potom je výdrž batérie značne obmedzená. Netbooky a mini notebooky môžu vydržať aj niekoľko hodín, pretože majú nižšiu spotrebu vďaka absencii výkonné grafické karty. Tiež ide o odlišný operačný systém, najčastejšie ide o Windows alebo potom Linux alebo MAC OS, ktorý sa používa len u notebookov od firmy Apple. Lacné notebooky môžete kúpiť tiež bez operačného systému a sú vybavené len OEM verzií, čo je neprenosná licencie operačného systému, ktorý neskôr nie je možné inštalovať do iného počítača.

GoPay, Visa, ...
Nenechajte si ujsť akčné ponuky:

Doporučujeme zakoupit spolu se zbožím

)();*} )();*}